Čo nakúpiť predtým, než príde bábätko

S toľkými detskými produktmi na trhu, môže byť ťažké vedieť, čo skutočne potrebujete a čo je len pekné extra. Tu je prehľad základných informácií, ktoré vám pomôžu s nákupným zoznamom.

Oblečenie pre bábätká. Najmenej 8 kusov oblečenia typu všetko v jednom bude veľmi užitočné. Malé deti majú tendenciu byť v týchto počas niekoľkých prvých mesiacov a naozaj nemusia nosiť nič iné, okrem vesty pod nimi v zime a sveter cez nich, ak je zima.

Aspoň šesť viest známych aj ako obleky na telo, s výstužou na krku a obrúskom pod nimi. Tie sa môžu nosiť pod všetkými, alebo sami, ak je teplo. K dispozícii sú krátke a dlhé rukávy pre rôzne obdobia roka. Jednu alebo dve vesty poskytujúce dodatočnú vrstvu oblečenia. Ak je zima, vaše dieťa môže potrebovať kabát alebo všetko v jednom oblek. Ak strávite veľa času v aute, vyberte si taký, ktorý nie je príliš hrubý, inak existuje riziko, že vaše dieťa bude mať príliš horúco. Mäkký, útulný klobúk bude v zime dôležitý. Ak si vyberiete obleky typu all-in-one, ktoré pokrývajú nohy vášho dieťaťa, nebudete potrebovať ponožky. Oni sú veľmi nepríjemné pre novorodenca rovnako a majú tendenciu, aby stále padali alebo ich môžu stratiť hkec denne side!

Keďže novorodenci potrebujú, aby sa ich plienky menili 10 až 12 krát denne, kúpte ich dosť, aby ste mohli pokračovať najmenej v prvých pár dňoch alebo tak. Budete tiež potrebovať vrecka na plienku a vlhké utierky (alebo vatu). Ak máte v pláne použiť opakovane použiteľné plienky, budete potrebovať najmenej 15 plienok vhodných pre novorodenca. Budete tiež potrebovať vedro (na plienku), plienkové vložky a nejaký sterilizátor na plienky. Je tiež pravdepodobne dobrý nápad mať aspoň jeden balíček jednorazových plienok, ak sa v priebehu prvých týždňov dostanete k umývaniu.

Kŕmne zariadenie. Ak dojčíte, budete potrebovať ošetrovateľské podprsenky a výplne. Fľaše, struky, kefy na fľaše a sterilizátor alebo nejaká iná sterilizačná metóda sú nevyhnutné, ak kŕmite fľašou. Bavlnené nohavice môžu byť tiež užitočné.

Čo potrebujem na postieľku môjho dieťaťa? Košík, detská postieľka alebo detská vložka. Ak vaše dieťa ide rovno na detskú postieľku, budete potrebovať podložku a prikrývky alebo vybavený spodný matrac a detský spací vak. Ak vaše dieťa bude mať kôš alebo detskú postieľku, budete potrebovať tri návleky alebo štyri paplóny a niekoľko prikrývok.

Ľahký bavlnený návlek alebo bavlnený zábal je užitočný na to, aby sa vaše dieťa cítilo bez prehriatia počas prvých týždňov. Detská kúpeľňa môže byť užitočná, ale ak je priestor obmedzený, zaberie veľa priestoru. Podpora novorodeneckého vajíčka bude bezpečne držať vaše dieťa v hlavnom kúpeli a je oveľa lacnejšie. Detské uteráky sú užitočné, ale nie nevyhnutné. Deti sú rovnako útulne zabalené do malého vášho uteráka.

Mierna, tekutá detská čistiaca látka alebo zmäkčovač do kúpeľa na ochranu jemnej pokožky vášho dieťaťa, bavlnenej látky alebo vaty. Na cestovanie budete potrebovať kočík alebo vajíčko, ktoré leží plocho, a je vhodný pre novorodencov. Budete potrebovať plášť a v lete aj slnečník. Zadné sedadlo na vozidlo, ak vaše dieťa bude cestovať autom. Slnečné žalúzie pre vozidlo sú tiež užitočné v lete. Môžete tiež použiť staré tričko ako clonu.